» » » Strese Son! - Don Joseph Goewey

Favori zulama ekle Strese Son! - Don Joseph Goewey

PDF
ADI:
Strese Son!
Oylama:
  • +1
Sayfa:
232
DİL:
YIL:
2016
E-Kitap:

Stress üzerine oldukça tatminkar bir çalışma olan Strese Son adlı e-kitap bu konuda mağdur olanları stres ve sinirlerine hakim olmayan insanlar için gerçekten güzel bir kaynaktır. Stresle başa çıkmanız adına 4 adımda beyninize nasıl hükmetmeniz gerektiğini öğrenin.

 
Strese Son! Tanıtım Bülteni

Nörolojik açıdan bakıldığında strese kronik olarak maruz kalan beyin, yüksek performans gösterme gücüne bir gün dâhi sahip olamaz. Stres sağlığımız için zararlıdır, duygusal zekâmızı azaltır, ilişkilerimizi sekteye uğratır, performansımızı düşürür ve başarı potansiyelimizi sınırlar. Buna rağmen yapılan çalışmalara göre yüzde seksenimiz bu konuda hiçbir şey yapmıyor. 

Konuyla ilgili birçok araştırma yapan Don Joseph Goewey stres ve anksiyete sorununu çözmek için, dört adımdan oluşan uygulaması basit, nörobilim tabanlı bir süreç geliştirdi. Strese Son'da anlatılan bu süreç stresi sonlandırıp günü en iyi şekilde yaşamayı hedefliyor. Kısa süre içinde hayatı engelleyen stresten tamamen kurtulmayı vaadediyor. İşte Sterese Son'dan birkaç ilginç alıntı...

Molalar hafızayı güçlendirir; yeni veya yaratıcı bir öngörü için gereken "hafıza takviyesi"ni destekler.
Bir problemin çözümü bir türlü akla gelmiyorsa üzerinden bir gece geçmesine izin verilmelidir.
Tatil nörolojik bir yoğun bakım gibi düşünülmelidir. 
Stresten arınmak için kendini kabullenme çok önemlidir çünkü utançtan uzaklaşılmasını