» » » Dünyada En çok Okunan ve Satılan 10 Kitap

Favori zulama ekle Dünyada En çok Okunan ve Satılan 10 Kitap


Bazı zaman, özelikle de okumak yada satın almak için kitap arayışına girdiğimizde, ister istemez kendimize sorduğumuz olur. Dünyanın en çok satılan yada okunan kitapları hangileridir? diye. Bu listede tam olarak bu sorunun cevabını size resmi satış rakamları üzerinden veriyor. Ayrıca belirmek isteriz ki bu liste satış rakamları üzerinden sıralanmıştır. Ücretsiz dağıtılan yada ücretsiz e-kitap olarak okunan kitaplar bu rakamların içerisinde yer almamaktadır.

1- Kur'an-ı Kerim ve İncil, İslamiyetin ve Hristiyanlığın kutsal kitapları okuma oranları milyarlarca, satış rakamlarıysa 100 milyonlarca bulmaktadır. Doğal olarak dünyanın en çok okunan ve satılan kitapları listesinde 1. sırayı paylaşmaktadırlar.

2- Bu kitabın en çok satılan ve okunan kitaplarda 2. sırada yer bulmasının sebeplerinden biri de nüfus yoğunluğundan olsa gerek. Mao Tse-Tung'a yani Eski Çin Komunist Partisi Başkanı'nın nutuk tarzı Söylemleri kitabı tam 850 milyon civarı satışa ulaşmıştır.

3- Her gencin girmek istediği sihirli bir dünyası olan Harry Potter J.K. Rowling'in Harry Potter serisi satış rakamları 400 milyonu geçmiştir.

4- Bir efsane olan kitabı kadar sinema filmleri de müthiş rakamlarda izleyici bulan Yüzüklerin Efendisi J.R.R. Tolkien'in fantastik kitap serisi 105 milyon dolaylarında satışa ulaşmıştır. 


5- Kim demiş felsefe sıkıcıdır. Simyacı Paulo Coelho'nun dünyaca ünlü eseri 65 milyondan fazla satıldı.

6- Sırada yazdığı her kitapla gündeme oturmuş olan yazarın en çok okunan kitabı var. Da Vinci Şifresi Dan Brown'un gizemli öyküsü 60 milyon dolaylarında satıldı.

7- Bir başka he sinema salonlarını dolduran hemde kitap serileriyle akılları baştan alan seri var. Alacakaranlık Stephenie Meyer'ın serisi 45 milyon adet satış rakamlarına ulaşmıştır.
8- Rüzgar Gibi Geçti Margaret Mitchell'ın ödüllü eseri sinemaya aktarılan başka bir kitap 35 milyon satışla listeye girmeyi başardı.

9- Belki de ard arda çıkan onca kişisel gelişim kitabına ilham veren öncü kitap kendisidir. Düşün ve Zengin Ol Napoleon Hill'in eseri 30 milyonu satışı geçti. Acaba kendisi bu kadar kitap satıp zengin olacağını düşünmüş müydü?

10- Son olarak listemize girmeyi başaran Anne Frank'in Günlüğü Yahudi soykırımı zamanı bir Musevi kızın kendi kaleminden anlattığı anıları yarım asırda 29 milyona yakın okunmuştur.